تیپ توپ ، علمی و پزشکی پزشکی ، دندانپزشکی ، علمی ، زیبایی tag:http://tiptoop.ir 2020-11-30T10:28:30+01:00 mihanblog.com راه‌های درمان وز‌وز گوش چیست؟ 2019-11-12T03:48:42+01:00 2019-11-12T03:48:42+01:00 tag:http://tiptoop.ir/post/2 مدیر سایت درباره وز وز کردن گوش اظهار کرد: مهمترین عامل ایجادکننده وز وز گوش در گروه اول (subjective) یعنی افرادی که فقط خودشان قادر به شنیدن آن هستند؛ شنیدن صدای مهیب و ناگهانی، افت شنوایی عصبی و بالارفتن سن افراد است. وی بیان کرد: درگروه دوم (Objective) افرادی هستند که با مراجعه به پزشک متوجه وز‌وز گوششان می‌شوند و زمانی که او با گوشی پزشکی فرد را معاینه می‌کند، اگر صدای عروق در اطراف گوش شنیده شود، این می‌تواند علامت مهمی برای وزوز گوش باشد که از عوامل به وجود آمدنش می‌تواند استفاده از وی بیان کرد: درگروه دوم (Objective) افرادی هستند که با مراجعه به پزشک متوجه وز‌وز گوششان می‌شوند و زمانی که او با گوشی پزشکی فرد را معاینه می‌کند، اگر صدای عروق در اطراف گوش شنیده شود، این می‌تواند علامت مهمی برای وزوز گوش باشد که از عوامل به وجود آمدنش می‌تواند استفاده از دارو‌های آسپرین، آنتی‌بیوتیک‌ها، دارو‌های شیمی درمانی، عفونت گوش میانی و داخلی، مننژیت، افت شنوایی هدایتی و تومور‌های مغزی باشد.

پورحاجی غلامی افزود: بیماری وز‌وز گوش در افراد گروه دوم می‌تواند باعث بروز اختلالات قلبی و عروقی، اسپاسم، آرتوروز، تومور‌های عروقی و اسکلروز در سن بالا شود که این افراد باید سریعاً به پزشک مراجعه کنند.

او تصریح کرد: درمان این بیماری در افراد گروه اول امکانپذیر است و افرادی که کارشان به شکلی است که در معرض صدا‌های ناهنجار هستند باید با استفاده از گوشی‌های ضدصوت از گوش‌های خود محافظت کنند و همچنین زمانی که فرد دچار افت شنوایی عصبی می‌شود با کاهش استرس و اضطراب می‌تواند از بروز وز‌وز گوش جلوگیری کند.

این متخصص گوش، حلق و بینی افزود: وزوز گوش در شرایطی خطرناک است که فقط یک گوش فرد به وز‌وز دچار شود، در این حالت افرد باید سریعاً به پزشک مراجعه کنند و راه‌های ورود این عارضه به گوششان را ببندند.

این متخصص گوش، حلق و بینی این نکته را هم اضافه کرد: برای درمان این بیماری هیچ داروی خاصی برای وز‌وز گوش وجود ندارد، اما در طب سنتی داروی گیاهی جینکو که به صورت قرص و کپسول در داروخانه‌ها عرضه می‌شود، فقط می‌تواند تسکین کننده درد افراد باشد و هیچ تاثیری در روند درمانی این عارضه ندارد؛ همچنین وز‌وز گوش در بیماران تومور مغزی قابل درمان نیست.

انتهای پیام/

]]>
با این خوردنی‌ها کلیه هایتان را پاکسازی کنید 2019-11-12T03:47:22+01:00 2019-11-12T03:47:22+01:00 tag:http://tiptoop.ir/post/1 مدیر سایت اگر فشار خون بالا یا دیابت دارید و به سخت شدن شریان‌ها مبتلا هستید، ممکن است به بیماری‌های کلیوی هم مبتلا شوید. امراض مرتبط با این عضو بسیار خطرساز و تهدید کننده زندگی هستند، بنابراین برای مراقبت و پاکسازی آنها، تمام توان خود را انجام دهید. برخی از مواد غذایی در انجام این کار به شما کمک می‌کنند که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید. سبزیجات سبزیجات برگ دار سرشار از ویتامین C و K به همراه فیبر و فولات هستند. آن‌ها همچنین فشار خون را کاهش می‌دهند، قند خون را متعادل می‌کنند فشار خون بالا یا دیابت دارید و به سخت شدن شریان‌ها مبتلا هستید، ممکن است به بیماری‌های کلیوی هم مبتلا شوید. امراض مرتبط با این عضو بسیار خطرساز و تهدید کننده زندگی هستند، بنابراین برای مراقبت و پاکسازی آنها، تمام توان خود را انجام دهید. برخی از مواد غذایی در انجام این کار به شما کمک می‌کنند که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید.

سبزیجات

سبزیجات برگ دار سرشار از ویتامین C و K به همراه فیبر و فولات هستند. آن‌ها همچنین فشار خون را کاهش می‌دهند، قند خون را متعادل می‌کنند و استرس را از بین می‌برند.

آب زغال اخته

بسیاری از افراد می‌دانند که آب زغال اخته می‌تواند برای عفونت‌های دستگاه ادراری مفید باشد، اما آیا می‌دانید که می‌تواند به کلیه‌های شما هم کمک کند؟

نوشیدن آب زغال اخته می‌تواند کلیه‌های شما را از یکی از دلایل عمده سنگ کلیه - اگزالات کلسیم - پاک کند. با این حال، انتخاب آب زغال اخته طبیعی و بدون مواد افزودنی ضروری است. آب زغال اخته هرچه خالص‌تر باشد، بهتر است.


بیشتر بخوانید: با این راهکار‌ها در ۲۴ ساعت از سرماخوردگی خلاص شوید


زردچوبه

التهاب در بدن شما می‌تواند طیف وسیعی از امراض را ایجاد کند که بیماری کلیوی یکی از آنهاست. زردچوبه حاوی کورکومین است که خواص ضد التهابی دارد. همچنین برای مبارزه با بیماری کلیه و سنگ‌های مزاحم مفید است.

سیب

از آنجا که سیب‌ها پر از فیبر هستند که سموم را جذب می‌کنند، با برداشتن برخی از سختی‌های کاری از روی کلیه ها، کار خود را انجام می‌دهند. سیب همچنین ممکن است التهاب بدن را کاهش داده و باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش شما شود.

سیر

کلیه‌های شما برای بهبود عملکرد به برخی مواد غذایی متکی هستند. در غیر این صورت، ممکن است قربانی سموم و التهاب شوند. سیر حاوی آلیسین است که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قدرتمند است که هر دو این خاصیت ها می‌توانند برای کلیه‌ها و فشار خون مفید باشند.

برگ قاصدک

برگ‌های قاصدک حاوی فلاونوئید‌ها هستند یعنی همان آنتی اکسیدان‌هایی که کلیه‌ها را تمیز و خون را تصفیه می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند فشار خون را کاهش دهند. اگر مستعد استرس هستید، هیچ چیز مانند یک فنجان چای قاصدک برای شروع روز شما مفید نیست.

روغن زیتون

روغن زیتون فواید زیادی برای بدن دارد و می‌تواند برای سلامتی کلیه‌ها هم مفید باشد. این روغن موجب کاهش کلسترول می شود و درد ناشی از سنگ کلیه را تسکین می دهد و برای درمان التهاب هم مفید است.

آب لیمو

اگر می‌خواهید چیزی را امتحان کنید که نه تنها کلیه‌های شما را تمیز می‌کند، بلکه تشکیل سنگ کلیه را در آن متوقف کند، از لیمو استفاده کنید. آب لیمو میزان سیترات را در بدن افزایش می‌دهد و مانع از شکل گیری سنگ کلیه می‌شود.

انتهای پیام/

]]>